Historia powstania Wirtualnego Biura

Historia powstania Wirtualnego Biura

1982

– John Markoff pierwszy użył terminu „wirtualne biuro” w artykule opublikowanym w czasopiśmie „Informacje Światowe” . Markoff napisał: „W przyszłości w wirtualnym biurze, pracownicy nie będą ograniczani przez sprzęt komputerowy lub położenie geograficznego i zgodnie z tą wizją będą oni swobodnie podróżować lub wchodzić w interakcje z innymi osobami. Biuro przestanie mieć jedno znaczenie jakie znamy obecnie. ”

1983

– Monety Chris Kern użył określenie „wirtualne biuro” w swoim felietonie we wrześniu 1983 pisząc dla magazynu American Way. Kern użył to określenie jako możliwość opisania „prowadzenia działalności gospodarczej w czasie podróży” dzięki komputerom przenośnych. Kern pisze, że „W teorii, co najmniej, przenośny komputer, odpowiedni rodzaj oprogramowania i łącza telekomunikacyjne mogą stać się” wirtualnym biurem „, które podróżuje z menedżerem biznesu, pracownikiem personelu, gdziekolwiek on jest.”– Barrister Executive Suites, zaproponował „business tożsamość” jako umowy o świadczenie usług. Poniższa umowa pokazuje, że od 1992 roku były w ofercie różne pakiety „wirtualnego biura”. W jeden z nich zaoferowano skrzynkę pocztową, adres, recepcje, sale konferencyjną, kserokopiarkę i faks.

1994

– Ralph Gregory, zastosował komercyjne zastosowanie wirtualnych biur w Stanach Zjednoczonych. Rok później, 1995, założył Intelligent Office, wirtualne biura franchisingowe, który pozostaje do tej liderem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem