Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search

Coworking plusy, minusy pracy w przestrzeni współdzielonej

Coworking plusy, minusy pracy w przestrzeni współdzielonej

Praca na wspólnej przestrzeni, czyli popularny coworking ma swoje plusy i minusy. Ci, którzy pracują już długi czas w domu, będą zachwyceni tym, że mogą porozmawiać w pracy z kimś więcej niż z listonoszem. Inni nie ruszą do pracy na wspólnej przestrzeni, gdyż będzie to wiązało się z dodatkowymi kosztami. Jakie są więc plusy i minusy pracy w coworkingu?

Plusy

Wyjście z samotności

Znany jest fakt, iż człowiek jest zwierzęciem stadnym i potrzebuje ludzi do tego by się dobrze czuć. Wiele osób, które samotnie pracują w domu, po dłuższym okresie mogą wariować z samotności. Nie chodzi tutaj o plotki zamiast pracy, ale sam fakt, że inni są blisko czy jakaś miła rozmowa w przerwie na kawie znacznie zwiększa produktywność, a chodzenie do pracy jest przyjemniejsze.

Zwiększenie zarobku

Coworking to rozwiązanie dla ludzi, którzy nie potrafią skutecznie zorganizować pracy w domu. Do biura wchodzi się pracować i wychodząc – zostawia się robotę. Wielu pracujących w domu wprowadza się w cykl pracy całodobowej, który nie jest ani zdrowy, ani efektywny.

Motywacja i rozwój

Łatwiej o motywację do pracy, jeśli widzi się innych pracowitych i ambitnych ludzi obok. Z kim przystajesz, takim się stajesz”. Także rozmowy z innymi ludźmi prowadzonymi w przerwach być może pozwolą nam nawiązać biznesowe relacje, poznać nowe metody pracy, rynki i się rozwinąć.

Odpowiednie miejsce do pracy

Nie wszyscy mogą pracować w swoim mieszkaniu. Mogą nie mieć ku temu warunków i dlatego biuro coworkingowe jest jedynym miejscem, gdzie mogą być produktywni.

Minusy

Ludzie

Obecność innych ludzi ma także swoje wady. Mogą pojawić się jakieś niemiłe osoby w otoczeniu czy możemy wejść z innymi w jakiś konflikt, przez co będziemy mniej wydatni podczas pracy, a chodzenie do takiego miejsca nie będzie przyjemne.

Dodatkowe koszty

Jeśli mamy możliwość pracy w domu to wynajem przestrzeni w biurze coworkingowym to dodatkowe koszta. Różnią się one znacznie od warunków – możemy< wynająć coś bardzo tanio kosztem komfortu lub zapłacić więcej za wygodniejsze miejsce dla siebie.

Nie dla samotników

Samotnicy nie odnajdą się w takim miejscu. O wiele lepiej i wydajniej będą pracowali oni w swoim własnym zaciszu domowym. W biurze coworkingowym trzeba się dostosować do innych, natomiast we własnym mieszkaniu możemy robić, co się nam podoba. U siebie praca w pidżamie nie jest niczym dziwnym.

Hałas

Coworking często wiąże się z hałasem. Już sama obecność osoby, która dużo pisze na głośnej klawiaturze, może doprowadzić innych do szału. Jednakże jest też możliwość wynajęcia własnego pokoju w biurze coworkingowym, a jedyny wspólny kontakt będzie w kuchni, jadalni, toalecie czy w pokoju gdzie przebywa się podczas przerw.

Comments 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem