Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search

Prywatność i bezpieczeństwo adresu wirtualnego

Prywatność i bezpieczeństwo adresu wirtualnego

Adresy wirtualne zapewniają osobom fizycznym i firmom dużą elastyczność – mogą odbierać pocztę i odpowiadać na nią z dowolnego miejsca na świecie. Ponadto freelancerzy lub niezależni właściciele firm mogą używać wirtualnego adresu, aby zachować swój prywatny adres pocztowy.

Ale jeśli używasz wirtualnego adresu do swojej poczty, czy poświęcasz prywatność tych danych na rzecz wspomnianej elastyczności?

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli korzystasz z wirtualnej usługi adresowej, która postępuje zgodnie z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa i prywatności, Twoje informacje będą tak bezpieczne, jak gdybyś otrzymał je w fizycznej skrzynce pocztowej – być może nawet bardziej.

Zła wiadomość jest taka, że ​​nie wszystkie wirtualne usługi adresowe stosują się do tych najlepszych praktyk, co stanowi poważny problem. Wiele twoich najbardziej prywatnych i poufnych dokumentów jest przesyłanych pocztą – dokumenty sądowe, dokumenty opieki zdrowotnej, dokumenty podatkowe, bankowe, zestawienia inwestycji. Dlatego kradzież cudzej poczty jest przestępstwem.

Uzbrojenie się w aktualne informacje o tym, jak działają wirtualne usługi adresowe i co powinny zrobić, aby chronić twoją prywatność, pozwoli ci dokonać świadomego wyboru, czy korzystać z wirtualnej usługi adresowej i jak wybrać dostawcę.

Jak działa adres wirtualny?

Jeśli nigdy nie słyszałeś o wirtualnym adresie lub wirtualnej poczcie, koncepcja może być myląca. Czy wirtualna poczta nie jest… e-mailem ?

Dostawcy używają wielu podobnych zwrotów – adres wirtualny, biuro wirtualne, poczta cyfrowa, poczta wirtualna, wirtualna skrzynka pocztowa – aby opisać usługę, której celem jest digitalizacja poczty, aby ludzie mogli odbierać pocztę i odpowiadać na nią, nawet jeśli nie znajdują się w fizycznym biurze .

Na najbardziej podstawowym poziomie adres wirtualny działa w następujący sposób :

 • Wybierz adres będący własnością wirtualnej usługi adresowej.
 • Poczta wysłana na ten adres jest odbierana przez pracownika.
 • Pracownik skanuje pocztę i przesyła ją do usługi w chmurze, gdzie można ją zobaczyć.

To proces rootowania, ale istnieją znaczne różnice w szczegółach tego, jak faktycznie działa usługa adresowa. A te szczegóły mają znaczenie, jeśli chodzi o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich poufnych informacji.

Na przykład niektóre biura wirtualne zawierają umowy ze stronami trzecimi na skanowanie lub utylizację przesyłek pocztowych – szczegół operacyjny, który automatycznie tworzy obniżony poziom nadzoru i bezpieczeństwa.

W jaki sposób wirtualne biura zapewniają bezpieczeństwo?

Istnieje kilka najlepszych praktyk bezpieczeństwa dotyczących adresów wirtualnych, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze tej usługi:

 • Ustalenie pełnomocnictwa pocztowego, na czas określony lub nieokreślony
 • Bezpieczny serwer z dostępem 24/7, certyfikatem ssl i ograniczonym dostępem
 • Śledzenie statusu wszystkich przesyłek na każdym etapie przetwarzania
 • Niszczenie przesyłek pocztowych na miejscu pod nadzorem
 • Zawartość poczty otwierana i skanowana tylko za zgodą właściciela poczty

Wprowadzenie tych praktyk może być czasochłonne i kosztowne oraz może ograniczać możliwości ekspansji firmy, dlatego nie wszystkie firmy je wdrażają.

Co to jest śledzenie statusu poczty?

Na przykład, jeśli klient otworzy swoje konto i zażąda zniszczenia przesyłki, pracownik nie podbiegnie do półki, nie złapie dokumentu i go zniszczy.

Oto jak to może działać: żądanie monituje wewnętrzne zlecenie pracy. Operator otrzymuje zlecenie pracy, skanuje kod paskowy na odpowiednim pojemniku i weryfikuje poprawną pocztę, skanując kod paskowy, zanim cokolwiek zostanie zniszczone. Każdy etap procesu zapewnia, że ​​wszystkie podjęte działania są zgodne z intencjami klienta. Ponadto klient może zobaczyć pełny raport każdej transakcji.

Pytania, które należy zadać przy wyborze usługi wirtualnego adresu

Jeśli jesteś w trakcie wyboru usługi wirtualnego adresu, te pytania pomogą ci ustalić, czy rozważany dostawca usług posiada środki bezpieczeństwa, które będą chronić twoje prywatne informacje.

 1. Czy ten usługodawca jest upoważniony do otrzymywania poczty?
 2. Czy usługa otrzymująca moją pocztę jest monitorowana i ma ograniczony dostęp?
 3. Czy osoby trzecie przetwarzają moją pocztę w celu przetworzenia lub zniszczenia?
 4. Czy dostawca usług posiada system śledzenia do kontroli procesów pocztowych?
 5. Czy będę mógł uzyskać dostęp do rejestru wszystkich działań podjętych dla każdej części mojej poczty?

Zadaj im pytania, które tu zamieściliśmy, i nie przekazuj swojej poczty firmie, która nie jest w 100% skoncentrowana na ochronie twoich informacji.

Comments 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem